Open/Close Menu SportMalta is the Government of Malta’s entity for the development and promotion of Sport in Malta.

 

KATEGORIJA SPORTIV TAS-SENA

  1. Mauro ANASTASI – Ten Pin Bowling
  2. Keith AZZOPARDI – Kickboxing
  3. Gianluca CHETCUTI – Sparar
  4. William CHETCUTI – Sparar
  5. David FARRUGIA – Raffa
  6. Antonio FLORES – ParaOlympics
  7. Rodney GATT – Tiġrijiet taż-Żwiemel
  8. Jordan GUSMAN – Atletika
  9. Scott MUSCAT – Pool
  10. Jeremy SAYWELL – Judo

 

KATEGORIJA SPORTIVA TAS-SENA

  1. Sue ABELA – Ten Pin Bowling
  2. Claire AZZOPARDI – Atletika
  3. Mya AZZOPARDI – Għawm
  4. Eleanor BEZZINA – Target Shooting
  5. Lisa Marie BEZZINA – Atletika
  6. Hannah CUTAJAR – Triathlon
  7. Kimberly STANTON – Karate
  8. Colette SULTANA – Squash
  9. Sara XUEREB – Ten Pin Bowling
  10. Yasmin ZAMMIT STEVENS – Weightlifting

 

KATEGORIJA KOWĊ TAS-SENA

  1. Natalya BEREHOVA – Ġinnastika
  2. Denis BRAIDOTTI – Judo
  3. Adrian CAMILLERI – 8 Ball
  4. Jesmond CARUANA – Weightlifting
  5. Edward CARUANA DINGLI – ParaOlympics
  6. Carmel CILIA – Pool
  7. Gabriel DOBRE – Futsal
  8. Jesmond GIORDMAINA – Lotta
  9. Karl IZZO – Waterpolo
  10. Noel MERCIECA – Kickboxing

 

KATEGORIJA UFFIĊJAL TAS-SENA

  1. Paul BALDACCHINO – Ten Pin Bowling
  2. Julian BAJADA – ParaOlympics
  3. Terry CAMILLERI – Snooker
  4. Joe CARUANA CURRAN – Waterpolo
  5. Aaron CIANTAR – Power Boats
  6. Lionel DA SILVA – Rugby
  7. Tonio Mizzi – Motor Sport
  8. Bernard VASSALLO – Basketball
  9. Godwin ZAMMIT – Ibburdjar
  10. John ZAMMIT – Ċikliżmu

 

KATEGORIJA ŻAGĦŻUGĦ TAS-SENA

  1. Rylee BORG – Weightlifting
  2. Kayden LAGANA’ – Ten Pin Bowling
  3. Kai LEYSHON – Karate
  4. Jake MUSCAT – Waterpolo
  5. Conrad PULI – Table Tennis
  6. Richard SCHULTHEIS – Ibburdjar
  7. Nico SCIBERRAS – Sparar
  8. Alex DEGABRIELE – Tennis
  9. Kijan SULTANA – Squash
  10. Jeremy ZAMMIT – Atletika

 

KATEGORIJA ŻAGĦŻUGĦA TAS-SENA

  1. Mya AZZOPARDI – Għawm
  2. Ella BORG – Ġinnastika
  3. Sarah CHOUCAL – Atletika
  4. Ana CULIC – Għawm Sinkroniżżat
  5. Francesca CURMI – Tennis
  6. Anthea CUTAJAR – Table Tennis
  7. Sacha Gatt – Għawm
  8. Helene PELLICANO – Tennis
  9. Lijana SULTANA – Squash
  10. Tenishia THORNTON – Weightlifting

 

KATEGORIJA TIM TAS-SENA

  1. EIGHT BALL – Tim Nazzjonali u/15
  2. FUTSAL – Tim tal-Luxol
  3. IBBURDJAR – Elusive 2
  4. MOTORSPORT – Mr Whippy Racing Team
  5. POOL – Tim Nazzjonali Irġiel
  6. SNOOKER – Tim Kampjonat Ewropew kompost minn Tony Drago u Duncan Bezzina
  7. TEN PIN BOWLING – Tim tan-Nisa Kampjonat tal-Mediterran kompost minn Sue Abela u Sara Xuereb
  8. TENNIS – GSSE Tim tan-Nisa kompost minn Francesca Curmi u Elaine Genovese
  9. WATERPOLO – Tim Nazzjonali
  10. WATERPOLO – Tim Nazzjonali u/17

 

PEOPLE’S CHOICE AWARD

  1. John GRIMA – Cricket
  2. Tenishia THORTON – Weightlifting
  3. Rodney GATT – Horse Racing
  4. Mario CAMILLERI – Table Football
  5. Keith AZZOPARDI – Kickboxing
  6. William CHETCHUTI – Shooting Sport
  7. Claire AZZOPARDI – Athletics
  8. Sue ABELA – Bowling
  9. Clyde CUTAJAR – Regatta
  10. Victoria MICALLEF – Gymnastics
  11. Didier BUGEJA – Motorsports
  12. Jake VELLA – Triathlon
  13. Antonio FLORES – Paralympic Athletics
  14. Matthew ABELA – Badminton
  15. Brian CORLETT – Rugby
  16. Crew of JYS JAN – Sailing
  17. Anthony FARRUGIA – Aquatic

 

CategoryNews, SportMalta News

“Moving a nation through the promotion and development of sport for a healthy, inclusive and successful Malta.”